Aktualności

12.03.2018

Kamień na wagę nadziei !

Mamy kamień węgielny pod Nowy Dom Nadziei, który przywieźliśmy z La Salette we Francji. Dlaczego właśnie stamtąd?
Wybranie tego miejsca nie było przypadkowe. Jak wiecie patronem naszego ośrodka jest ks. Jan Berthier założyciel
„Misjonarzy Świętej Rodziny”, któremu bliskie było przesłanie Matki Bożej Saletyńskiej w którym zachęca do zmiany życia,
do prostych rzeczy takich jak modlitwa, Eucharystia, świętowanie niedzieli, zgoda w rodzinie. W La Salette znajduje się również grób Sługi Bożego ks. J.Berthiera. Objawienie saletyńskie i wezwanie do nawrócenia jest zbieżne z naszymi celami terapeutycznymi, bo terapia to zachęta do zmiany siebie.

Do zgromadzenia MSF należy nasz ks. Bogdan Peć dyrektor i założyciel Fundacji Dom Nadziei.
Święta Rodzina z Nazaretu jest wzorem zawierzenia Bogu i troski o drugiego człowieka. Dlatego "Dom Nadziei" w Bytomiu od 23lat prowadzony przez ks. Bogdana jest tak często postrzegany przez naszych pacjentów jak prawdziwy dom. Taki rodzinny, ciepły, wspierający w którym panuje życzliwość, troska i miłość.
Dla niektórych naszych wychowanków to jedyny ciepły rodzinny dom jaki mieli w życiu - posłuchaj tu >>>
„Ojcze” w zwrocie do ks. Bogdana nabiera tu szczególnego znaczenia. " w wieku 14 lat wylądowałem na ulicy i trafiłem do katolickiego ośrodka Dom Nadziei..mojej mamie odebrano prawa rodzicielskie.Przejął je ks.Bogdan Peć.." - to fragment z artykułu w którym wypowiedział się znany futsalista reprezentant Polski Rafał Franz - nasz były wychowanek jest najlepszym przykładem, że warto inwestować w tych młodych ludzi.
Czujemy się tutaj jak w prawdziwej rodzinie i jak prawdziwi rodzice chcemy dla naszej młodzieży najlepszych warunków.
 Kamień węgielny przywieźliśmy w 2013 roku i nigdy nie straciliśmy nadziei na  NOWY DOM dla nich i na to, że będziemy mogli pomagać więcej.
Teraz kiedy nasze marzenia zaczynają się spełniać i stoimy przed ogromnym wyzwaniem jaki jest remont pozyskanego budynku po szkole w Gliwicach wierzymy w to, że zdobędziemy fundusze, aby wykonać całą modernizację i przystosować budynek do wymogów placówki terapeutycznej.
Wartość przedsięwzięcia określana jest na około 6 mln zł, staramy się o dofinansowanie z Unii Europejskiej,
a pozostałe koszty będą wkładem ludzi dobrej woli.

Jeśli bliskie są Twojemu sercu nasze działania i chciałbyś wspierać tworzenie NOWEGO DOMU NADZIEI,
to serdecznie proszę o wpłatę darowizny - jeśli zechcesz ustawić stały przelew będziemy dozgonnie wdzięczni - co czwartek na Mszy św. modlimy się za wszystkich naszych Darczyńców - więcej info wpłać darowiznę >>>

Dziękujemy również za każdą modlitwę w intencji Nowego Domu Nadziei.

Niedługo uruchomimy akcję zbierania nakrętek plastikowych również na ten cel - tak więc nie wyrzucajcie nakrętek zbierajcie !