Aktualności

25.11.2016

VIII Konferencja Naukowa pt." OMYLNI - NIEOMYLNI – rola autorytetu w wychowaniu”

25 listopada odbyła się już VIII Konferencja Naukowa organizowana przez naszą fundację.
 

Obecnie coraz bardziej gubi nam się pojęcie autorytetu, lidera w wychowaniu młodzieży.
 

Dlatego w tym roku skupiliśmy się właśnie na tym, jakimi wzorcami kierują się współcześnie młodzi ludzie. Do czego zmierzają w swoich poszukiwaniach i jak im możemy pomóc odnaleźć właściwe wzorce. Jak stawać się dla nich kimś bardziej ważnym. Co nas zbliża do roli autorytetu a co oddala.
 

“Autorytety” - o tym czym jest autorytet opowiedziała nam Pani mgr Anna Reuter nasza wieloletnia współpracowniczka, specjalista terapii uzależnień, terapeuta rodzinny, obecnie pracownik RODK w Sosnowcu.
 

“Powszechność błędów w wychowaniu” - o tym czy popełnianie błędów w wychowaniu jest takie złe i jak z tego wybrnąć za obopólną korzyścią zarówno dla wychowawcy jak i wychowanka - opowiadał Pan dr Marek Wójtowicz pracownik Uniwersytetu Śląskiego
 

“Parentyfikacja - odwrócenie ról” - dylematy związane z odwróceniem ról w rodzinie przedstawiła nam Pani profesor Uniwersytetu Warszawskiego Katarzyna Schier autorytet w dziedzinie psychologii klinicznej dziecka.
 

Na zakończenie konferencji Aldona Kopczyńska Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu podsumowała kampanię prowadzoną we wrześniu br. w Bytomiu „Wyloguj się i rób to co kochasz” na temat zagrożeń ze strony autorytetu jakim jest świat wirtualny.

 

Udział w Konferencji brało liczne grono osób zainteresowanych tematyką pomocy młodzieży w rozwoju m.in. szkolni pedagodzy, kuratorzy, nauczyciele, psycholodzy, lekarze i wszyscy którym los młodych osób, które przeżywają różnego typu problemy nie jest obojętny.
 


Konferencję dofinansowano
ze środków Gminy Bytom