Informacje

Fundacja „Dom Nadziei”

Prowadzi jedyny na Górnym Śląsku ośrodek, który pomaga młodzieży uzależnionej, w tym ze zdiagnozowanymi zaburzeniami psychicznymi.
To szczególne miejsce. Tu naprawdę wiele się zmienia. W ciągu 23 lat działalności ośrodka ze wsparcia skorzystało ponad 2300 osób.
Za tymi liczbami kryją się tysiące godzin terapii, tysiące niepowtarzalnych spotkań, rozmów, prób, zmagań… I przede wszystkim ogromny, nieustanny wysiłek młodych ludzi walczących nie tylko z problemem uzależnienia, ale i z samym sobą, swoimi błędami czy porażkami.

My w Fundacji wierzymy, że są w stanie się zmienić i że potrafią naprawić to, co dla wielu jest już nie do naprawienia i osiągnąć to, co nieosiągalne.
Wiemy, że każdy człowiek jest wyjątkowy i niezwykły, należy więc dbać o jego wzrost i rozwój. Chcemy rozwijać w tych młodych ludziach pasję, zaangażowanie i potencjał oraz wiarę we własne możliwości. Dlatego w naszym ośrodku pracuje wykwalifikowany zespół specjalistów i instruktorów terapii uzależnień, psychologów, psychoterapeutów i terapeutów zajęciowych.

 Wszyscy oni są uzależnieni od pomagania – a to jedyny nałóg, którego w naszej Fundacji nie leczymy.
Bo my nie jesteśmy już w stanie z niego wyjść, wiedząc jak wiele jest jeszcze na świecie do naprawienia i że naprawdę warto to robić.