32 286 06 23

Poradnia Profilaktyki i terapii uzależnień oraz zdrowia psychicznego.

Komu udzielamy pomocy

i z jakiego zakresu.


Do poradni mogą się zgłosić wszystkie osoby, które zmagają się z problemem uzależnienia własnego albo z problemem uzależnienia kogoś z bliskich osób. Przyjmujemy też do konsultacji i terapii osoby, które niekoniecznie mają problem z uzależnieniem, ale przeżywają różnego rodzaju trudnościami natury psychicznej. Prowadzimy psychoterapię indywidualną, par i rodzinną.

Rodzice zaniepokojeni zachowaniem swoich dzieci, jak również rodzice czy opiekunowie, których dziecko leczy się w jakimkolwiek ośrodku, też mogą przyjść skorzystać z pomocy. Spotkania grupy wsparcia rodziców odbywają się w każdy wtorek o godzinie 17:00 w Gliwicach przy ul. Głównej 30.

Mogą też być spotkania rodzinne, bo często jest tak, że rodzice zmagają się z dużym poczuciem winy związanym z tym, że dziecko jest w ośrodku, albo też nie potrafią sobie sami poradzić z tą sytuacją. Często występują mechanizmy współuzależnienia, które przeszkadzają zarówno w doprowadzeniu do leczenia osoby uzależnionej jak również w procesie leczenia uzależnień dlatego warto skorzystać z pomocy w poradni.

Oferta bezpłatna


Indywidualne konsultacje dla osób uzależnionych i ich rodzin.

To wcale nie jest łatwe,aby przyjść do poradni opowiedzieć o swoich trudnościach. Ale jest to konieczne, aby można było sobie z nimi poradzić. Wystarczy tylko jeden telefon…

Grupy wsparcia.

To może być kolejny krok na Twojej drodze do łatwiejszego życia. Grupa jest otwarta dla wszystkich. Nie trzeba się umawiać – wystarczy przyjść.

Grupa psychoedukacyjna dla rodziców: Spotkania w każdy wtorek  – godz. 17:00 – 19:00

Oferta płatna


Psychoterapia indywidualna

To najbardziej skuteczna pomoc w różnorodnych problemach psychologicznych. Spotkania odbywają się co tydzień.
Koszt 130,- zł (60min)

Konsultacje psychologiczne

Możesz skonsultować swoje problemy z psychologiem.
Koszt 150,- zł (60min)

Terapia małżeńska i rodzinna

Zdarza się niekiedy, że kłopoty mają małżeństwa i rodziny. Ciągłe kłótnie małżeńskie, brak porozumienia w związku czy też kłopoty z nastolatkiem mogą być tematem spotkań z terapeutą rodzinnym.
Koszt 220,- zł (60min, dwóch terapeutów), lub 160,- zł (60min, jeden terapeuta)

Poradnictwo rodzinne

Czasem warto poszukać wspólnych, dobrych rozwiązań Twoich problemów. Doradca życia rodzinnego pomoże Ci w trudnościach małżeńskich i rodzicielskich.
Koszt 120,- zł (60min)

Mediacje rodzinne

Konflikt nie musi mieć zakończenia w sądzie. Daj sobie i drugiej stronie szansę na porozumienie. Mediacje to przede wszystkim więcej czasu na wypowiedzenie swoich racji, przyjazne warunki rozmowy i możliwość spisania ugody zatwierdzanej przez sąd.
Koszt 150,- zł (60min)

Co mówią pacjenci o naszej poradni

"Dom Nadziei jest miejscem, w którym tak jakby zacząłem widzieć, zacząłem na prawdę żyć, cieszyć się z relacji."

Martin neofita z 2015 roku

Sześć lat temu trafiłem do Domu Nadziei. Nie sądziłem, że to coś zmieni. Jednak ośrodek otworzył mi oczy, wybudził z amoku.

Mariusz pacjent ośrodka w 2005 roku

Mogę śmiało powiedzieć, że właśnie to miejsce wraz z kadrą terapeutyczną uratowało moje życie przed tragiczną śmiercią do jakiej prowadzi uzależnienie od amfetaminy.

Mateusz pacjent ośrodka w latach 2000-2001

Poradnia w liczbach

terapeutów przez 5 dni w tygodniu
pacjentów znalazło u nas pomoc w minionym roku

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy do poradni mogą się zgłosić osoby w każdym wieku?

  Tak, nie ma ograniczenia wiekowego. Warto jednak podkreślić, że jeśli jest to osoba niepełnoletnia, żeby przynajmniej jedno spotkanie odbyło się w obecności rodzica czy opiekuna prawnego. Musi być zgoda opiekuna, mimo iż osoba niepełnoletnia może sama przyjść na konsultację.

  Magdalena Preidl-Sadłowska - Psycholog kliniczny

 • Czy osoby uzależnione tylko od alkoholu też mogą się leczyć w naszej poradni?

  Tak z tym, że nie mamy programu leczenia alkoholowego, ale jest możliwość prowadzenia terapii indywidualnej na wcześniej ustalonych warunkach.

  Magdalena Preidl-Sadłowska - Psycholog kliniczny

 • Co to jest grupa wsparcia dla osób uzależnionych lub eksperymentujących z substancjami psychoaktywnymi i kto może korzystać z takiej formy pomocy ?

  Służy osobom, które albo zmagają się z motywacją do podjęcia leczenia, eksperymentują z narkotykami, ewentualnie są po odstawieniu narkotyków i podejmują się terapii indywidualnej, ale jest im potrzebne wsparcie, żeby dawać sobie radę z różnymi problemami z którymi się zmagają.

  Zgłaszają się też osoby, które oczekują na miejsce w ośrodku, albo z różnych powodów przerwały terapię w ośrodku leczenia uzależnień, ale nadal chcą kontynuować terapię. Jest to grupa o charakterze otwartym, każdy może tu przyjść terapeuta zawsze czeka. Niezależnie ile osób się zgłasza zawsze można uzyskać pomoc.

  Magdalena Preidl-Sadłowska - Psycholog kliniczny

 • Komu udzielamy pomocy i z jakiego zakresu?

  Do poradni mogą się zgłosić wszystkie osoby, które zmagają się z problemem uzależnienia własnego albo z problemem uzależnienia kogoś z bliskich osób.

  Przyjmujemy też do konsultacji osoby, które nie koniecznie mają problem z uzależnieniem własnym, ale różnego rodzaju trudnościami natury emocjonalnej. Zawsze można porozmawiać i ewentualnie przekierować do dalszej pomocy w innej placówce.

  Rodzice zaniepokojeni zachowaniem swoich dzieci, jak również rodzice czy opiekunowie, których dziecko leczy się w jakimkolwiek ośrodku, też mogą przyjść skorzystać z pomocy.

  Mogą też być spotkania rodzinne, bo często jest tak, że rodzice zmagają się z dużym poczuciem winy związanym z tym, że dziecko jest w ośrodku, albo też nie potrafią sobie sami poradzić z tą sytuacją. Często występują mechanizmy współuzależnienia, które przeszkadzają zarówno w doprowadzeniu do leczenia osoby uzależnionej jak również w procesie leczenia uzależnień dlatego warto skorzystać z pomocy w poradni.

  Magdalena Preidl-Sadłowska - Psycholog kliniczny

 • Co oznacza, że to jest grupa o charakterze otwartym?

  Charakter otwarty grupy wsparcia oznacza, że w każdym momencie mogą dołączyć do niej nowi członkowie. Uczestniczą w niej osoby, które łączą podobne problemy i trudności.

  Grupę prowadzi terapeuta uzależnień. Udział w grupie wsparcia polega na dzieleniu się własnymi doświadczeniami z innymi jej członkami, słuchaniu, nawiązywaniu kontaktu, dzieleniu się pożytecznymi informacjami, udzielaniu sobie wzajemnie wsparcia emocjonalnego.

  Aktywne uczestnictwo w grupie wsparcia pomaga w pracy nad sobą, w osobistym rozwoju, a także w radzeniu sobie z codziennymi trudnościami.    

  Magdalena Preidl-Sadłowska - Psycholog kliniczny

 • Czy osoby uzależnione behawioralnie też mogą się leczyć w naszej poradni?

  Tak. Możemy z takimi osobami pracować w poradni i praca głównie polega na analizie tego, co właściwie daje ten wirtualny światco daje ta adrenalina, co zastępuje, w których obszarach są deficyty, które są zaspokajane właśnie przez ten przyjemny sposób spędzania czasu.

  Magdalena Preidl-Sadłowska - Psycholog kliniczny

Więcej informacji

Michał Jurkiewicz

 • E:
 • T: 32 286 06 23

Magdalena Preidl-Sadłowska

 • E:
Skip to content

Wstępna konsultacja

Prosimy o ustalenie terminu wstępnej konsultacji telefonicznie dzwoniąc pod numer:

32 286 06 23

Nasze biuro jest czynne w dni powszednie w godzinach 800 – 1530


Ustal termin psychoterapii indywidualnej

Terapię prowadzą:

Magdalena Priedl-Sadlowska  – W celu umówienia spotkania prosimy o telefon:

604 247 306

Beata Ornatowska – Psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego sekcji terapii rodzin. Ukończyła również 5-letnie szkolenie terapii systemowej w Zakładzie Terapii Rodzin Kliniki Psychiatrycznej Collegium Medicum w Krakowie. W celu umówienia spotkania prosimy o telefon:

600 579 832

Michał Jurkiewicz – Psychoterapeuta integratywny w trakcie akredytowanego Kursu Psychoterapii w Katowickim Instytucie Psychoterapii. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończył również: Studium Terapii Rodzin w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, roczne szkolenie Terapii Par w Katowickim Instytucie Psychoterapii. Pracuje pod stałą superwizją. W celu umówienia spotkania prosimy o telefon:

507 389 948

Ustal termin terapii małżeńskiej

Terapię prowadzą:

Beata Ornatowska – Psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego sekcji terapii rodzin. Ukończyła również 5-letnie szkolenie terapii systemowej w Zakładzie Terapii Rodzin Kliniki Psychiatrycznej Collegium Medicum w Krakowie.

W celu umówienia spotkania prosimy o telefon:

600 579 832

 

Michał Jurkiewicz  – psychoterapeuta w drodze do certyfikatu, w trakcie Akredytowanego Kursu Psychoterapii w podejściu integracyjnym: systemowo-ericksonowskim, ponadto ukończył: Studium Terapii Rodzin w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, szkolenie Terapii Par w Katowickim Instytucie Psychoterapii. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje pod stałą superwizją.

W celu umówienia spotkania prosimy o telefon:

507 389 948

Ustal termin z doradcą życia rodzinnego

Poradnictwo rodzinne prowadzi:

Michał Jurkiewicz  – doradca życia rodzinnego.

Ukończył między innymi:

Jest również certyfikowanym instruktorem NPR, współautorem i prowadzącym warsztaty dla małżeństw „Kropelka dla małżeństwa”, od ponad 20 lat doradcą życia rodzinnego w specjalistycznej poradni życia rodzinnego, autorem gry edukacyjnej „Przekonaj mnie”.

W celu umówienia spotkania prosimy o telefon:

507 389 948

Ustal termin z mediatorem

Mediacje prowadzi:

Michał Jurkiewicz  – mediator.

Ukończył między innymi:

Jest autorem gry edukacyjnej „Przekonaj mnie”, współautorem i prowadzącym warsztaty dla małżeństw „Kropelka dla małżeństwa”, od ponad 15 lat doradcą życia rodzinnego w specjalistycznej poradni życia rodzinnego.

W celu umówienia spotkania prosimy o telefon:

507 389 948

Martin neofita z 2015 roku

Dom Nadziei jest miejscem, w którym tak jakby zacząłem widzieć, zacząłem na prawdę żyć, cieszyć się z relacji. Przede wszystkim pokazało mi, że mogę żyć normalnie bez narkotyków – cieszyć się z tego, co robię i kim jestem. Docenić siebie i ludzi wokół mnie. Zrozumieć, że tak naprawdę Ci ludzie są najważniejsi i relacje z nimi warto pielęgnować. Dom Nadziei jest niesamowitym miejscem, w którym doświadczyłem mnóstwa ciepła, bliskości jak i również nabyłem sporo zdolności przydatnych w codziennym życiu jak np. gotowanie. Było tez sporo przykrości. Pokonałem trudności i wiele razy było mi ciężko, tego nie da się opisać. Włożyłem ogromną pracę i przezwyciężyłem swoje słabości. Ośrodek to bardzo specyficzne miejsce 🙂 Teraz podejmuje sam decyzje o swoim życiu. To w jakim miejscu stoję i to, że cieszę się z życia na trzeźwo, zawdzięczam DOMU – DOMU NADZIEI!:).

Mariusz pacjent ośrodka w 2005 roku

Sześć lat temu trafiłem do Domu Nadziei. Nie sądziłem, że to coś zmieni. Jednak ośrodek otworzył mi oczy, wybudził z amoku. Szybko zobaczyłem, że nie tylko ja mam problem i nie jestem z tym sam. Ośrodek nauczył mnie ciężkiej pracy nad sobą i zdrowych kontaktów z ludźmi oraz wiary we własne siły i naprawiania własnych błędów. Zobaczyłem wiele wspaniałych miejsc, takich jak: Rzym, gdzie odwiedziłem grób Jana Pawła II, byłem na obozie żeglarskim na Mazurach, na spływie kajakami Czarną Hańczą oraz Wdą, poszedłem na pielgrzymkę do Częstochowy, a na Krakowskich błoniach widziałem Papieża Benedykta XVI. To w ośrodku zacząłem trenować Capoerię oraz nauczyłem się jeździć na snowboardzie. Po terapii musiałem zacząć wszystko od nowa, ale dzięki niej byłem na to gotowy, terapia rodzin naprawiła moje relacje z rodzicami i dzięki temu miałem od nich ogromne wsparcie. Dziś po tych 6 latach założyłem już własną rodzinę, mam wspaniałą córeczkę i równie cudowną dziewczynę. Potrafię o nie zadbać i wiem, że będę dobrą głową rodziny.[…] To wszystko dzięki Fundacji „Dom Nadziei”, ciężkiej pracy terapeutów oraz pomocy społeczności. Ośrodek uratował mi życie i bardzo się cieszę, że robi to dla ludzi nadal i to z coraz większym zapałem. Nie zapomnę o was i dziękuję wam kochani !!!

Mateusz pacjent ośrodka w latach 2000-2001

O ośrodku „Dom Nadziei” mógłbym mówić wiele, ale skupie się na najważniejszych według mnie rzeczach. I choć nie ukończyłem terapii, pobyt w ośrodku był najważniejszym wydarzeniem w moim życiu. Mogę śmało powiedzieć, że własnie to miejsce wraz z kadrą terapeutyczną uratowało moje życie przed tragiczną śmiercią do jakiej prowadzi uzależnienie od amfetaminy. Ogromna wiedza o uzależnieniach i jej mechanizmach jaką tam uzyskałem, pozwoliła mi wybrnąć z aktywnego uzależnienia później, już po mojej ucieczce z ośrodka. Do dziś dziękuję Bożej Opatrzności za opiekę i to, że trafiłem właśnie do takiego ośrodka. […] Z zawodu jestem masażystą, ale marzą mi się studia, myślę o filozofii albo antropologii kultury. Czas pokaże. Uprawiam również sport, ale tak bardziej w zaciszu domowym dla siebie, ale co najważniejsze dzisiaj jestem trzeźwy i nie biorę narkotyków!