32 286 06 23

Jak i komu pomagamy Aby żyć bez nałogu i uwierzyć w siebie...

Pomagamy zerwać z nałogiem

rozwijać się, odnaleźć pasję, wrócić do pełni życia.


Wierzymy, że każdy jest w stanie się zmienić i że potrafi naprawić to, co dla niejednego jest już nie do naprawienia i osiągnąć to, co nieosiągalne. Wiemy, że każdy człowiek jest wyjątkowy i niezwykły, dlatego dbamy o jego wzrost i rozwój.

Rocznie z naszej pomocy korzysta: w poradni ok. 500 osób (to ponad 640h terapii) oraz ok. 100 osób podejmujących stacjonarne leczenie w naszym ośrodku. W ciągu 23 lat naszej działalności z pomocy skorzystało ponad 6000 osób.

Kiedy wystarczy terapia w poradni a kiedy trzeba podjąć leczenie w ośrodku?

Terapia w poradni profilaktyki uzależnień

KROK 1 – kontakt z terapeutą w poradni

Masz wątpliwości co zrobić i jak pomóc sobie lub komuś kto sięga po używki? Najlepiej jak umówisz się na wizytę do naszej poradni terapii uzależnień, w trakcie której terapeuta zorientuje się i poinformuje Cię co masz dalej robić.

KROK 2 – terapia rodzin lub terapia grupowa

W przypadku osób eksperymentujących lub nadużywających substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków, leków itp) nie zawsze jest wymagana terapia zamknięta. Jeśli w trakcie pierwszej wizyty postawiona zostanie taka wstępna diagnoza, to możesz korzystać z pomocy doraźnej w ramach terapii indywidualnej w poradni lub/i z uczestnictwa w grupie terapeutycznej.

W naszej poradni możesz bezpłatnie skorzystać z pomocy, którą oferujemy w ramach programów Zielony Parasol oraz Nadzieja dla Rodzin. Programy te obejmują konsultacje indywidualne, poradnictwo rodzinne, poradnictwo prawne, sesje interwencyjne oraz grupę wsparcia rodziców.

Możesz również skorzystać z terapii małżeńskiej i rodzinnej jeśli taka zostanie zalecona.

Więcej informacji w linku poniżej:

Poradnia

Komu udzielamy pomocy i z jakiego zakresu.

Ośrodek leczenia uzależnień

Terapia w ośrodku stacjonarnym

Czasem terapia indywidualna lub grupowa w poradni nie wystarczy. Należy wówczas podjąć starania leczenia w stacjonarnym ośrodku terapii uzależnień. Pobyt w takim miejscu jest pomocny w izolacji od osób i miejsc, które podtrzymywały korzystanie z używek. Osoby w wieku 15-21 lat, którym w poradni na konsultacji wstępnej zalecono leczenie stacjonarne całodobowe mogą podjąć leczenie w naszym Katolickim Ośrodku „Dom Nadziei”.

Więcej informacji w linku poniżej:

Więcej informacji

Michał Jurkiewicz

  • E:
  • T: 32 286 06 23

ks. Bogdan Peć MSF

  • E:
  • T: 32 286 06 23
Skip to content

NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji od Fundacji "Dom Nadziei"

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych określonych w Polityce prywatności serwisu domnadziei.pl