32 286 06 23

Jak i komu pomagamy Aby żyć bez nałogu i uwierzyć w siebie...

Pomagamy zerwać z nałogiem

rozwijać się, odnaleźć pasję, wrócić do pełni życia.


Wierzymy, że każdy jest w stanie się zmienić i że potrafi naprawić to, co dla niejednego jest już nie do naprawienia i osiągnąć to, co nieosiągalne. Wiemy, że każdy człowiek jest wyjątkowy i niezwykły, dlatego dbamy o jego wzrost i rozwój.

Rocznie z naszej pomocy korzysta: w poradni ok. 500 osób (to ponad 640h terapii) oraz ok. 100 osób podejmujących stacjonarne leczenie w naszym ośrodku. W ciągu 23 lat naszej działalności z pomocy skorzystało ponad 6000 osób.

Kiedy wystarczy terapia w poradni a kiedy trzeba podjąć leczenie w ośrodku?

Terapia w poradni profilaktyki uzależnień

KROK 1 – kontakt z terapeutą w poradni

Masz wątpliwości co zrobić i jak pomóc sobie lub komuś kto sięga po używki? Najlepiej jak umówisz się na wizytę do naszej poradni terapii uzależnień, w trakcie której terapeuta zorientuje się i poinformuje Cię co masz dalej robić.

KROK 2 – terapia rodzin lub terapia grupowa

W przypadku osób eksperymentujących lub nadużywających substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków, leków itp) nie zawsze jest wymagana terapia zamknięta. Jeśli w trakcie pierwszej wizyty postawiona zostanie taka wstępna diagnoza, to możesz korzystać z pomocy doraźnej w ramach terapii indywidualnej w poradni lub/i z uczestnictwa w grupie terapeutycznej.

W naszej poradni możesz bezpłatnie skorzystać z pomocy, którą oferujemy w ramach programów Zielony Parasol oraz Nadzieja dla Rodzin. Programy te obejmują konsultacje indywidualne, poradnictwo rodzinne, poradnictwo prawne, sesje interwencyjne oraz grupę wsparcia rodziców.

Możesz również skorzystać z terapii małżeńskiej i rodzinnej jeśli taka zostanie zalecona.

Więcej informacji w linku poniżej:

Poradnia

Komu udzielamy pomocy i z jakiego zakresu.

Ośrodek leczenia uzależnień

Terapia w ośrodku stacjonarnym

Czasem terapia indywidualna lub grupowa w poradni nie wystarczy. Należy wówczas podjąć starania leczenia w stacjonarnym ośrodku terapii uzależnień. Pobyt w takim miejscu jest pomocny w izolacji od osób i miejsc, które podtrzymywały korzystanie z używek. Osoby w wieku 15-21 lat, którym w poradni na konsultacji wstępnej zalecono leczenie stacjonarne całodobowe mogą podjąć leczenie w naszym Katolickim Ośrodku „Dom Nadziei”.

Więcej informacji w linku poniżej:

Więcej informacji

Michał Jurkiewicz

  • E:
  • T: 32 286 06 23

ks. Bogdan Peć MSF

  • E:
  • T: 32 286 06 23
Skip to content