32 286 06 23

„Racja czy relacja?”


4 czerwca 2025

Konferencja
„Racja czy relacja? – wzmacnianie więzi jako czynnik chroniący rodzinę”

Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rejestrację.
Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 50zł/os. 


SZCZEGÓŁOWY PLAN KONFERENCJI JUŻ WKRÓTCE

ZAPISY TUTAJ

 

 

Przedstawiamy pierwszą z wykładowczyń.

Marzena Joanna Wawerska – Kus certyfikowana psychoterapeutka pracująca w podejściu integracyjnym, zakorzenionym w nurcie humanistyczno – egzystencjalnym.
Ukończyła Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego, Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia Instytutu Psychologii Zdrowia oraz Szkołę Psychoterapii Ośrodka Intra.
Uczestniczy w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach z zakresu psychoterapii.
Legitymuje się certyfikatem psychoterapeutki, superwizorki psychoterapii, certyfikatem specjalisty psychoterapii uzależnień i współuzależnienia, jest wpisana na listę osób uprawnionych do prowadzenia superwizji PARPA i KCPU, ma także certyfikat superwizora RSPU.

Należy do Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej (PSPI) oraz Rady Superwizorów Psychoterapii Uzależnień (RSPU)

Doświadczenie zawodowe zdobywała w podmiotach państwowych i prywatnych, pracując z osobami z różnych środowisk i z różnymi zaburzeniami. Ma na swoim koncie liczne publikacje na temat praktyki pracy terapeutycznej, etyki i etosu zawodowego.

Wystąpi z prelekcją pod tytułem:

Czy to wszystko wina matki?
O stereotypach, rolach w rodzinie, współuzależnieniu.

 

dr Katarzyna Sitnik-Warchulska  specjalista psycholog kliniczny, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, superwizor psychologii klinicznej, certyfikowany psychoterapeuta EAP, praktyk Play Therapy, specjalista terapii środowiskowej. Pełni funkcję Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychologii klinicznej – woj. śląskie.
Adiunkt w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ, gdzie zajmuje się dydaktyką i praca naukowo- badawczą w obszarze całościowego podejścia do diagnozy i terapii dzieci, młodzieży oraz roli relacji rodzinnych. Współzałożyciel i kierownik Centrum Terapii Systemowej oraz Pomocy Psychologicznej DIADA w Gliwicach. Terapeuta rodzinny w Ośrodku Adaptacyjno-Rehabilitacyjnym w Gliwicach. Członek zarządu Sekcji Psychologii Klinicznej Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej oraz członek założyciel Towarzystwa Psychiatrii Psychologii Psychoterapii Terapii Środowiskowej Dzieci i Młodzieży (TPPPTŚ). Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej Centrum Egzaminów Medycznych w zakresie specjalizacji z psychologii klinicznej. Koordynator merytoryczny szkolenia specjalizacyjnego z psychologii klinicznej w województwie śląskim. Członek Komisji Etyki Certyfikatu Analityka Zachowania. Kierownik naukowy, kierownik specjalizacji i wykładowca na różnych kursach specjalizacyjnych oraz szkoleniach psychoterapeutycznych w obszarze dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Ukończyła całościowe szkolenia z zakresu psychoterapii przy Zakładzie Terapii Rodzin CM UJ i Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii.
Od ponad 20 lat zajmuje się diagnozą, terapią oraz wspieraniem rodzin dzieci oraz młodzieży z zaburzeniami emocji i zachowania, neuroróżnorodnością oraz obciążonych genetycznie i autorka licznych wystąpień i publikacji naukowych. Laureatka Brązowego Krzyża Zasługi. Współautorka książki o E-przywiązaniu, wydanej w prestiżowym wydawnictwie Rutledge.

W zdrowym domu zdrowy duch?
Rola rodzinnych więzi w procesie diagnozy i terapii dzieci oraz młodzieży.

Jolanta Łazuga-Koczurowska  – polska psycholog kliniczna, specjalistka terapii uzależnień, przewodnicząca Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR od 2002 (po śmierci Marka Kotańskiego) do 2017. Twórczyni i liderka ośrodka MONAR w Gdańsku-Matarni przy ul. Agrarnej 2, który powstał w 1983. Prezes Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych.

Ukończyła studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Gdańskim. Stworzyła wiele programów terapeutycznych, w tym najbardziej znany „Odnaleźć siebie”. Jej obecna praca (poza pracą w Zarządzie MONAR-u) skupia się na działalności profilaktycznej oraz terapeutycznej wśród dzieci i młodzieży zagrożonej patologiami oraz uzależnionej.

Rodzina a problem zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży.

Skip to content